Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Ziņas

Loka maģistrālē būvē pagaidu brauktuves

Šogad rekonstrukcijas darbi notiks divos Loka maģistrāles posmos – no Kalnciema ceļa līdz Bērzu ceļam un no Rubeņu ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai. Jāuzsver, ka pagaidām autovadītājiem nav būtisku ierobežojumu, jo satiksme joprojām tiks nodrošināta pa Loka maģistrāli.

Autovadītāju ērtībai satiksme posmā no Kalnciema ceļa līdz Bērzu ceļam tiks organizēta pa pagaidu brauktuvēm, kas tiek izbūvētas abās Loka maģistrāles pusēs, savukārt posmā no Rubeņu ceļa ir sašaurināta esošā brauktuve, pa kuru joprojām notiek kustība. Līdz ar to šajā posmā ir samazināts atļautais braukšanas ātrums – no 70 kilometriem stundā uz 50 kilometriem stundā.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka uzsākta Loka maģistrāles rekonstrukcija visā tās garumā – kopumā 4,8 kilometri. Rekonstrukcija tiks uzsākta ar lietus ūdens kanalizācijas tīklu izbūvi divos ielas posmos, bet pēc tam sekos arī citi darbi. Loka maģistrāles pārbūves projekta gaitā paredzēts atjaunot tranzītielu, izbūvēt četrus apļveida krustojumus, rekonstruēt inženierkomunikācijas, ielu apgaismojumu, kā arī pārvadu pār dzelzceļu. Plānots izbūvēt arī gājēju un velo celiņus, ierīkot automašīnu stāvvietas, atpūtas vietas ar soliņiem, velostatīviem un atkritumu urnām, atjaunot pieturvietas, kā arī pie pilsētas robežas izveidot atpūtas vietu, uzstādot karti tūristiem.

Jelgavas pilsētas pašvaldība Loka maģistrāli rekonstruē, piesaistot ES finansējumu nacionālas nozīmes centru integrēšanai Eiropas vienotajā transporta tīklā (TEN-T). Līgums par Loka maģistrāles rekonstrukciju starp Jelgavas pilsētas domi un pilnsabiedrību «RERE vide – Hidrostatyba» noslēgts jūlijā. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir 21 679 350,03 eiro, tostarp 12 004 303 eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, 564 527,03 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībai un 9 110 520 eiro – Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

 Video: Māris Martinsons/ "Jelgavas Vēstnesis"