Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Ziņas

VNĪ simboliski nodod Jaunā Rīgas teātra nama Lāčplēša ielā 25 atslēgas būvniekam un aicina skatītājus virtuālā ekskursijā

6.septembrī, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) simboliski nodeva atslēgas būvniekam, pilnsabiedrībai “RERE BŪVE 1”, tā atzīmējot nākamo būtisko posmu Jaunā Rīgas teātra (JRT) vēsturiskās mājvietas Lāčplēša ielā 25 pārtapšanā – būvniecības uzsākšanu, informēja VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

Viņa uzsvēra, ka šis ir nākamais būtiskais solis, lai JRT atgūtu ne vien agrāko spožumu, bet arī kļūtu par mūsdienīgu teātri, kur varēsim baudīt pasaules līmeņa mākslu.

“Rūpējoties gan par teātra gara un vēsturiskā mantojuma saglabāšanu, gan par arhitektes Zaigas Gailes redzējuma kvalitatīvu īstenošanu, šis ir viens no objektiem, kuram būvuzraudzību veiksim paši,” stāsta Gruškevica.

Tikmēr pilnsabiedrības “RERE BŪVE 1” biedra SIA “RERE BŪVE” valdes priekšsēdētājs Valdis Koks uzsvēra, ka viņa komandai ir liels gods īstenot vienu no Eiropas modernākajiem teātru būvniecības projektiem. “Esam gandarīti strādāt kopā ar tik augstas raudzes profesionāļu komandu. Projekts ir arī liels izaicinājums – mums būs jāiztiek bez būvlaukuma, kāds ir lielākajā daļā tradicionālu būvobjektu. To nav iespējams izveidot, jo būvobjekts atrodas pašā pilsētas centrā un Lāčplēša ielā ir pastāvīga cilvēku un transportlīdzekļu plūsma,” skaidroja Koks.

Vienlaikus ar JRT pārbūvi būvnieki regulāri uzraudzīs tuvumā esošo ēku stāvokli. Paredzams, ka iecerētie monitoringa pasākumi palīdzēs projektu īstenot droši un apkārtējām ēkām iespējami saudzīgi. Būvnieki lūdz apkārtējo māju iedzīvotājus būt saprotošiem, jo būvniecības procesa neatņemama sastāvdaļa ir putekļi, paaugstināts trokšņu līmenis, vibrācijas un īslaicīgi satiksmes ierobežojumi.

“Būvdarbus plānosim tā, lai sagādātu pēc iespējas mazāk neērtību apkārtējo māju un pilsētas iedzīvotājiem. Rūpējoties par drošību, lūdzam ievērot visas brīdinājuma zīmes un norādes,” skaidro Koks.

Kamēr Lāčplēša ielā 25 noritēs būvniecības darbi, VNĪ aicina teātra mīļotājus un visus interesentus no 9. līdz 30.septembrim apmeklēt virtuālās realitātes ekskursiju pa topošo JRT - kādu to ir iecerējuši projekta autori pilnsabiedrība “Zaigas Gailes Birojs un Partneri”.

Virtuālā ekskursija būs pieejama pašreizējās JRT telpās, “Tabakas fabrikas” 4.stāva vestibilā iepretim garderobēm pirms katras izrādes un tās pārtraukumā, ja izrādē tāds ir paredzēts.

Jau vēstīts, ka JRT projekta budžets ir 29 miljoni eiro, no tā būvniecības budžets ir 21 miljons eiro, bet pārējos izdevumus veido būvuzraudzība, tehnoloģijas un aprīkojums, kā arī ārvalstu ekspertu darbs. Būvniecību paredzēts pabeigt 2020. gada beigās.

JRT projekta autori ir pilnsabiedrība “Zaigas Gailes Birojs un Partneri”. Atbilstoši iecerēm, JRT izmantoto telpu apjoms gandrīz divkāršosies – no 5146 m2 līdz 9767,1 m2, turklāt papildus plānota pagalma labiekārtošana 649,2 m2 platībā.

Savukārt kopējais skatītāju vietu skaits sasniegs 840 iepretim līdzšinējām 400. Proti, paredzētas trīs skatītāju zāles – lielās Smiļģa zāles partera daļā būs 325 skatītāju vietas, bet balkonā – 175, lielajā “Black-box” zālē – 240, mazajā “Black-box” zālē būs 100 sēdvietu. Paredzēta vieta teātra kafejnīcai un bērnu istabai. Papildus jaunajā apjomā ir paredzētas trīs mēģinājumu zāles – lielā mēģinājumu zāle 282 m2 platībā, divas mazās mēģinājumu zāles 163 m2 un 126 m2 platībā.

Otrais stāvs, kas ieguvis nosaukumu “Radošais stāvs”, tiks pilnībā atvēlēts aktieriem un citiem teātra darbiniekiem - tas būs ar plašu virtuvi kopīgai tējas tasei, lugu lasījumiem vai jaunu ideju radīšanai. Savukārt pagraba stāvā paredzēta moderna darbnīca.