Lai nodrošinātu vietnes darbību, RERE Grupa ievāc un apstrādā sīkdatnes.
Vairāk informācija par sīkdatnēm.

Izvēlieties, kurām sīkdatnēm piekrītiet:
Pielāgot sīkdatnes Piekrītu visām sīkdatnēm

Hoijeres kundzes viesnīcas restaurācija un pārbūve Liepājā

Klients

Liepājas pilsētas pašvaldība

Būvuzņēmējs

RERE Meistari

Adrese

Liepāja

Nodošanas gads

2021

Būvniecības statuss

Pabeigts

Projekta gaitā atjaunots ēkas 1. stāva sākotnējais 17. gadsimta beigu plānojums, bet 2. stāvā daļēji saglabāta 19. gadsimta otrās puses telpu plānojuma, vēsturiskajā būvapjomā iekļaujot jaunas funkcijas. Labiekārtota Kungu kvartāla pagalma teritorija, papildinot to ar Liepājai 17., 18. un 19. gadsimtā raksturīgajiem elementiem un detaļām.

Projekta laikā veikti daudzveidīgi ēkas saglabāšanas un atjaunošanas darbi: visā ēkā veikta fumigācija jeb likvidēti koka konstrukcijās esošie kaitēkļi, nostiprināti ēkas pamati, izbūvēts pagrabs, veikta ēkas sienu un pārsegumu koka konstrukciju protezēšana, daļēja siju nomaiņa, kā arī pilnīgi jaunu koka siju montāža. Tāpat attīrīti esošie māla dakstiņi, uzmontēti jaunie dakstiņi, pārmūrēts mūra skurstenis un atjaunots vīna pagrabs.

Veikta rūpīga logu un durvju, to elementu restaurācija un izgatavošana pēc vēsturiskajiem paraugiem, kā arī esošo grīdu un griestu restaurācija, jauno kāpņu izbūvē  integrēti vēsturiskie elementi un restaurēta galvenā ieeja.

Īpaši smalks darbs bija vēsturiskās grīdas krāsojuma trafareta tehnikā veiktā restaurācija un kopijas izgatavošana, apgleznoto koka sienu, griestu fragmentu restaurācija, kā arī krāšņu un vēsturisko tapešu rekonstrukcija.

Fundamentāls darbs, ko bija īpaši sarežģīti veikt tik vēsturiskā ēkā,  paveikts saistībā ar ēkai nepieciešamo iekšējo un ārējo inženiertīklu (ūdensvada, kanalizācijas, siltumapgādes, ventilācijas, elektroapgādes, ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas, apsardzes, zibens aizsardzības un video novērošanas sistēmas) izbūvi.

Pagraba izbūves laikā veikta arheoloģiskā uzraudzība un tās ietvaros identificēti 126 arheoloģiskie atradumi, kas nodoti Liepājas muzejam (t. sk. krāsns podiņi, pēc kuru parauga uzbūvētas divas Hoijeres kundzes viesnīcas telpās esošās krāsnis).

Visi minētie darbi veikti saskaņā ar izstrādātu restaurācijas darbu programmu, iepriekš veicot arhitektoniskās izpētes analīzi, atzīmējot vēsturisko gleznojumu vietas un veicot vēl citus darbus, lai maksimāli saglabātu vēstures liecības par ēku.

Ziņas: 

 

Atpakaļ uz projektu sarakstu