Lai nodrošinātu vietnes darbību, RERE Grupa ievāc un apstrādā sīkdatnes.
Vairāk informācija par sīkdatnēm.

Izvēlieties, kurām sīkdatnēm piekrītiet:
Pielāgot sīkdatnes Piekrītu visām sīkdatnēm

Alūksnes izziņas centrs

Klients

Alūksnes novada pašvaldība

Būvuzņēmējs

SIA RERE Meistari

Projektētājs

SIA "Arhitekta L.Šmita darbnīca"

Adrese

Ojāra Vācieša iela 1, Alūksne

Nodošanas gads

2023

Būvniecības statuss

Pabeigts

Alūksnes izziņas centra ēkas arhitektoniskais veidols un būvapjoma fasāžu kompozīcija ir veidota saskaņā ar 17. gs. beigām un 18. gs. sākumam raksturīgiem koka arhitektūras piemēriem. Fasādēm paredzēta koka apdare un to arhitektūras detaļās ir iekļautas Ozolkoka pils arhitektonisko detaļu replikas.

Centra ēkā ir paredzēta klientu apkalpošanas zāle, biroja telpa, telpa informatīvo materiālu uzglabāšanai, tehniskā telpa (siltummezgls) un publiskās tualetes. Ēkai projektēts četrslīpju jumts ar četrām pusloka formas jumta izbūvēm, pa vienai katrā jumta plaknē. Jumta seguma un fasāžu apdares materiāli ir izvēlēti, ievērojot ēkas kultūrvēsturiskajā izpētē iegūto informāciju par Ozolkoka pils arhitektoniskajām detaļām un fasādes apdari, ēkas funkcijai atbilstošus ailu aizpildījumu risinājumus, ekonomiskas ekspluatācijas nosacījumus un materiālu ilgmūžību. Jumtu paredzēts ieklāt ar lokšņu skārda segumu. Fasāžu apdarē paredzēts lietot krāsotu, profilētu dēļu apšuvumu, akcentējot ēkas stūrus, cokolu un palodžu līniju ar atšķirīgas krāsas profilētiem apdares dēļiem.

Pamati – lentveida un stabveida monolits dzelzbetons. Sienu nesošās konstrukcijas – koka stati, atgāžņi, saites, augšējais un apakšējais vainags. Pārseguma konstrukcijas – koka pārsegumi. Jumta nesošās konstrukcijas – koka konstrukcijas.

Tūrisma informācijas centra ēkas ūdensapgāde un siltumapgāde ir paredzēta no Alūksnes pilsētas centrālās ūdensapgādes un siltumapgādes sistēmas. Eletroapgāde paredzēta no esošajiem parka elektroapgādes tīkliem. Kanalizācijas notekūdeņus paredzēts novadīt Alūksnes pilsētas kanalizācijas sistēmā. Ēkā paredzēta zemgrīdu apkures sistēma. Telpās paredzēta pieplūdes-nosūces ventilācijas sistēma. Ēkā paredzēta apsardzes signalizācija un ugunsdzēsības signalizācija.

Pie ēkas ieejām paredzēts veidot pandusus. Vides pieejamību starp telpām paredzēts nodrošināt pa viena līmeņa grīdām. Brīvais ārdurvju un telpu durvju platums ir paredzēts ne mazāks par 90 cm. Apmeklētāju labierīcību telpu grupā ir paredzēta atbilstoši aprīkota un vides pieejamības prasībām atbilstoša WC invalīdiem.

Autostāvvietā ir paredzētas stāvvietas 29 vieglajām automašīnām un 8 motocikliem. Autostāvvietas izveidei ir izvēlēta tā parka teritorija, kurā autostāvvietas izveides nolūkos ir jāveic minimālas reljefa izmaiņas. Projektētā autostāvvietas laukuma konfigurācija un novietojums iekļaujas parka ainavā. Autostāvvietas apgaismošanai ir paredzēts uzstādīt četras parka laternas. Labiekārtojuma risinājumos autotransporta kustībai paredzēto laukumu ir paredzēts segt ar betona bruģa segumu.

 

Atpakaļ uz projektu sarakstu