Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Piekrītu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Piekrītu

Ziņas

Svinam Jelgavas Vecpilsētas ielas svētkus!

15. septembrī ikviens interesents tika aicināts uz Vecpilsētas ielas svētiem "Vēstures liecības". Apmeklētāji klātienē satika dažādus meistarus un iepazina to arodus – kalēju, kurpnieku, bārddzini, drēbnieku, stiklinieku u.c. Kopā ar mūsu kolēģiem bija iespēja noskatīties video par ēkas Vecpilsētas ielā 14 vēsturi, virtuāli izstaigāt ēku pirms tās atjaunošanas, izpētīt arheoloģiskos atradumus un par piemiņu izgatavot autentisku ēkas sienu zīmējumu.

"Šobrīd ir atrastas diezgan daudz vēsturiskās liecības, taču dzīvajā varam parādīt nelielu daļu," stāsta būvuzņēmēja RERE Grupas pārstāve Helēne Jansone, piebilstot, ka viens no interesantākajiem atradumiem Vecpilsētas 14. namā ir 1650. gada grasis, bet K.Barona ielas 50. namā atrasti daudzi pakavi, kas liecina par to, ka šeit savulaik ir bijis stallis.

Uzņēmuma pārstāve stāsta, ka šobrīd Vecpilsētas ielas 14. namā ir veikti attīrīšanas darbi, demontētas bojātās konstrukcijas un notiek sagatavošanās darbi, lai nākamās nedēļas otrajā pusē paceltu ēku par aptuveni 15 centimetriem un varētu nostiprināt tās pamatus. "Paralēli notiek arhitektūras mākslinieciskā izpēte," stāsta H.Jansone. Jāpiebilst, ka būvuzņēmējs apmeklētājiem šodien svētkos ļauj ar trafareta starpniecību sev uztaisīt vienu no diviem sienas gleznojumiem, kādi atrasti Vecpilsētas ielas 14. namā.

Īpašu atmosfēru svētkiem piešķir seno amatu meistari, kādus savulaik Jelgavas vecpilsētā varēja sastapt. Šodien šeit kungiem iespējams izmantot bārddziņa pakalpojumus, nofotografēties īpašā foto stūrītī, izzināt drēbnieka amatu un iemēģināt roku, šujot ar vēsturisku šujmašīnu. Tāpat šeit var sastapt kurpnieku, iepazīt kokgriezēja, restauratora darbu, kalēja arodu un citus. Kā arī savu šarmu sniedz muzikanti.

Kāda Vecpilsētas iela bijusi pirms simts gadiem, kāda šodien un kāda būs vēl pēc simts gadiem pilsētas bērnu un jauniešu acīm – to varēja ieraudzīt zīmējumu izstādē.

Vecpilsētas ielas svētkus rīko Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar Jelgavas Latviešu biedrību. Šogad pasākuma organizēšanā aktīvi iesaistījusies arī Latvijā labi zināmā arhitekte Liesma Markova, kura uzrauga restaurācijas darbus Jelgavas pilī.