Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Ziņas

Ēnu dienā RERE Grupas objektu – topošo Muzeju krātuvju kompleksu – apmeklē vairāk nekā 50 ēnotāji

13. februārī vēlmi iepazīt būvinženiera un citas ar būvniecības procesu saistītās profesijas Ēnu dienā 2019 izrādīja gan topošo būvinženieru studentu grupa no Latvijas Lauksaimniecības universitātes, gan būvnieka darbinieku bērni un citi skolēni no Rīgas skolām.

Objekta būvdarbu vadītāja Jura Grodņas pavadībā studenti un skolēni ieskatījās jaunceltnes tapšanā, pievēršot uzmanību būvkonstrukciju risinājumiem un aplūkojot vairākas ēku daļas dažādās to tapšanas stadijās. Izrādot telpas, kur nākotnē glabāsies mākslas un muzeju vērtības, būvnieks skaidroja ēku īpašo plānojumu un paredzētās tehnoloģijas, lai tās kalpotu uzglabāšanas specifiskiem mērķiem.

Pēc ēku kompleksa apskates turpat būvobjekta vagoniņa apspriežu telpā visi Ēnu dienas dalībnieki varēja iztaujāt pieredzējušos būvdarbu vadītājus. Kā vienu no svarīgākajām prasmēm būvdarbu vadītāja pozīcijā Juris Grodņa akcentēja spēju izveidot spēcīgu komandu, saskatot katrā komandas dalībniekā nepieciešamo potenciālu, lai visā projekta realizācijas gaitā tā varētu darboties profesionāli un ar augstu motivāciju sasniegt labāko rezultātu.

“Darbs ir intensīvs, jo praksē nākas sadarboties ar ļoti daudzām iesaistītajām pusēm, jārisina materiālu piegādes un personāla jautājumi, kā arī kopskatā jāredz projekta inženiertehniskā izpildījuma katra nianse. Tomēr, realizējot arhitekta un būves pasūtītāja ieceri un izstrādāto projektu dzīvē, mēs saņemam gandarījumu par paveikto. Lielu un sabiedriski nozīmīgu būvju gadījumā mēs redzam savu ieguldījumu nākotnes paaudzēm. Tā ir brīnišķīga sajūta, kas motivē strādāt ikdienā,” skaidroja Juris Grodņa.

Dalībnieki izvaicāja speciālistus par nepieciešamajām prasmēm, zināšanām būvinženiera profesijā, kā arī darbu vadītāja amatā. Viens no jautājumiem, kas interesēja studentus, bija būves informācijas modelēšanas (BIM) rīku izmantošana un sistēmas ieviešana uzņēmumā.

Noskaties īsu video un fotoreportāžu par Ēnu dienas norisi!