Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Ziņas

Uzsākti Loka maģistrāles rekonstrukcijas darbi

 Jelgavas Vēstnesis

Foto: Jelgavas Vēstnesis

Loka maģistrālē uzsākti rekonstrukcijas darbi – posmā no Rubeņu ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai tiek frēzēts asfalts, savukārt Loka maģistrālē no Kalnciema ceļa līdz Bērzu ceļam šonedēļ sāksies trases sagatavošanas darbi. Būvdarbu vietā autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Paredzēts, ka Loka maģistrāle tiks atjaunota visā 4733 metru garumā – no Kalnciema ceļa līdz Jelgavas pilsētas administratīvajai robežai. Šogad būvdarbi norisināsies divos Loka maģistrāles posmos: no Kalnciema ceļa līdz Bērzu ceļam un no Rubeņu ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai, informē pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" vadītājs Māris Mielavs.

Būvdarbi jau sākušies Loka maģistrāles posmā no Rubeņu ceļa līdz pilsētas robežai – pagājušajā nedēļā tur tika sagatavota trase, kā arī veikti asfalta frēzēšanas darbi, kas turpinās arī šonedēļ. Tuvākajos mēnešos šajā posmā tiks izbūvēti lietusūdens kanalizācijas tīkli, elektroapgādes ārējie tīkli, elektronisko sakaru tīkli, kā arī segums sagatavots asfaltēšanai.

Darbu laikā autovadītājiem šajā vietā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem – daļa brauktuves tika slēgta, un satiksme posmā no Rubeņu ceļa līdz pilsētas robežai ir organizēta divos virzienos pa sašaurinātām joslām. Tāpat noteikts ātruma ierobežojums – atļautais braukšanas ātrums samazināts no 70 līdz 50 kilometriem stundā –, savukārt gājēju kustība tiks nodrošināta pa darbu zonai pretējās puses nomali. Jāpiebilst, ka autobusu pietura Ziediņu ceļā turpmāk tiks saglabāta – lai gājēji droši varētu piekļūt pieturai, tā no darbu zonas būs nodalīta ar ceļa aprīkojumu.

Šonedēļ darbi sāksies arī Loka maģistrāles posmā no Kalnciema ceļa līdz Bērzu ceļam. Arī tur sākotnēji tiks nosprausta trase, bet vēlāk sāksies rakšanas darbi un saimnieciskās kanalizācijas, ūdensvada, lietusūdens kanalizācijas tīklu, kā arī elektroapgādes ārējo tīklu un apgaismojuma izbūve. Arī šajā ceļa posmā iedzīvotājiem būs jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Jāpiebilst, ka Loka maģistrāles būvdarbu laikā sabiedriskā transporta maršruts paliks nemainīgs. Tāpat tiks nodrošināta iebraukšana un izbraukšana no dzīvojamās zonas iebrauktuvēm.

Loka maģistrāles pārbūves projekta gaitā paredzēts atjaunot tranzītielu, izbūvēt četrus apļveida krustojumus, rekonstruēt inženierkomunikācijas, ielu apgaismojumu, kā arī pārvadu pār dzelzceļu. Projektā plānots izbūvēt arī gājēju un velo celiņus, ierīkot automašīnu stāvvietas, atpūtas vietas ar soliņiem, velostatīviem un atkritumu urnām, atjaunot pieturvietas, kā arī pie pilsētas robežas izveidot atpūtas vietu, uzstādot karti tūristiem.

Jelgavas pilsētas pašvaldība Loka maģistrāli rekonstruē, piesaistot ES finansējumu nacionālas nozīmes centru integrēšanai Eiropas vienotajā transporta tīklā (TEN-T). Līgums par Loka maģistrāles rekonstrukciju starp Jelgavas pilsētas domi un pilnsabiedrību "RERE vide – Hidrostatyba" noslēgts jūlijā. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir 21 679 350,03 eiro, tostarp 12 004 303 eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, 564 527,03 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībai un 9 110 520 eiro – Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.