Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Ziņas

RERE Meistari paraksta līgums par Dobeles Livonijas ordeņa pils kapelas mūru konservāciju un pārbūvi

10. maijā Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un RERE Meistari valdes loceklis Ervīns Koncevičs parakstīja līgumu par Dobeles Livonijas ordeņa pils kapelas mūru konservāciju un pārbūvi.

2018. gada 2. janvārī Jelgavas pilsētas Dome ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru noslēdza vienošanos par Eiropas Savienības Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā” īstenošanu. Projekts tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa „Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros.

Īstenojot projektu Dobelē tiks pārbūvēta un iekonservēta Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela par kopējo summu 2 193 308.19 EUR.

Pils kapela tiks pārbūvēta Eiropas Savienības finansētā projekta ietvaros, tādēļ izmaksas tiks segtas no ES fonda līdzekļiem, no pašvaldības, ņemot aizdevumu Valsts kasē, kā arī no Valsts budžeta līdzekļiem.

Būvdarbus uzsāks 2018. gada jūnijā, un tie ilgs 23 mēnešus. Šajā laikā Dobeles novadpētniecības muzeja vajadzībām tiks pārbūvēta pils kapela, izveidojot tajā izstāžu zāles muzeja ekspozīciju izvietošanai.