Lai nodrošinātu vietnes darbību, RERE Grupa ievāc un apstrādā sīkdatnes.
Vairāk informācija par sīkdatnēm.

Izvēlieties, kurām sīkdatnēm piekrītiet:
Pielāgot sīkdatnes Piekrītu visām sīkdatnēm

Ziņas

RERE Grupa pievienojas aprites ekonomikas iniciatīvai

RERE Grupa pievienojas Tarkett RESTART® atpakaļnogādāšanas un pārstrādes programmai, kas paredz lietoto grīdas segumu un jauni ieklātā seguma atgriezumu atpakaļnogādāšanu piegādātājam, dodot materiālam otro dzīvi.

Aprites ekonomika sākas ar izmantoto materiālu izvērtēšanu jau iepirkuma procesā. Ne mazāk svarīga ir grīdas seguma atlikumu un noņemtā materiāla pareiza sagatavošana un nodošana pārstrādei. Tāpēc, iesaistoties Tarkett RESTART programmā, uzņēmums dod jau izmantotajiem materiāliem otro elpu, jo tam ir visas tehnoloģiskās iespējas pārveidot to par augstas kvalitātes izejvielām jauniem grīdas segumiem.

Programma paredz, ka dalībniekiem tiek iedotas speciālas somas, kurās ievietot pēc ieklāšanas pāri palikušos atgriezumus. Pēc somu uzpildīšanas vietējais atkritumu savācējs atbrauc uz objektu, lai savāktu somas un transportētu tās uz Tarkett pārstrādes rūpnīcu, lai dotu otru dzīvi atlikumiem.

Lai pilnvērtīgi iesaistītos šajā iniciatīvā, RERE Grupa materiālu iepirkumu speciāliste Viktorija Krondorfa apmeklēja mācības un ieguva sertifikātu. Viktorija pēc kursu apmeklēšanas secina: "Būvniecības nozare var dod lielu pienesumu aprites ekonomikā. Sarežģītākais ir ieviest šķirošanu ikdienā, nevis uz to raudzīties kā uz vienreizēju pasākumu. Tarkett programma ar īpašu mācību kursu ļauj saskatīt šīs iespējas un piedāvā reālu atbalstu, piemēram, nodrošinot speciālos maisus un to savākšanu, lai šķirošanu veiktu."

Kursu laikā bija iespējams detalizētāk iepazīties ar materiālu pārstrādes procesu, ko veic kompānija Tarkett, piemēram, paklājflīzēm atdalot divas galvenās sastāvdaļas – dziju un pamatni, vienlaikus tiek saglabāta vairāk nekā 95% dzijas tīrības un 100% pārstrādājamās pamatnes.

Tarkett uzņēmums apņēmies radīt aprites ekonomiku, kas ietver esošo materiālu un produktu pēc iespējas ilgāku koplietošanu, atkārtotu izmantošanu, atjaunošanu un pārstrādi. Tādā veidā tiek pagarināts produktu dzīves cikls, kas praksē nozīme atkritumu samazināšanu līdz minimumam. Uzņēmums šos ambiciozos videi draudzīgos mērķus var sasniegt, strādājot kopā ar ražoto materiālu lietotājiem, tāpēc ikviena būvniecības uzņēmuma iesaiste ir nozīmīga.