Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Ziņas

Parakstīts līgums par nākotnes tehnoloģiju zinātnes centra būvniecību Cēsīs

 Cēsu novada pašvaldības foto

Foto: Cēsu novada pašvaldības foto

Cēsu novada pašvaldība marta sākumā noslēdza līgumu ar pilnsabiedrību “RERE BMV” par Cēsu nākotnes tehnoloģiju zinātnes centra ēkas projektēšanu un celtniecību Cēsīs, Cīrulīšu ielā 63. Jaunās būves, ko sabiedrībā pazīst ar Kosmosa izziņas centra nosaukumu, projektēšanai paredzēts gads, un būvniecība varētu sākties 2021. gada pirmajā pusē, noslēdzoties 2022. gada nogalē.

Paredzēts, ka ik gadu Cēsu Kosmosa izziņas centrā viesosies ne mazāk kā 100 000 apmeklētāju, no kuriem liela daļa izmantos Cēsu viesmīlības nozares pakalpojumus. Tas būs īpaši svarīgi nesezonas laikā, kad nozares uzņēmējiem klājas grūti. Kosmosa izziņas centrs ir būtisks ieguldījums tūrisma piedāvājuma attīstībā Cēsu novadā, kā arī veicinās investoru piesaisti viesmīlības industrijas attīstībai. Tāpat Kosmosa centram ir būtiska loma Cīrulīšu attīstībā, tai skaitā piesaistot privātās investīcijas jaunos sporta un tūrisma objektos. Kosmosa izziņas centrs radīs papildus darba vietas gan pašā centrā, gan Cēsīs kopumā, tādējādi dodot pašvaldība papildu nodokļu ieņēmumus.

"Kā būvnieki augsti novērtējam pašvaldības iniciatīvu būvēt videi un cilvēkiem draudzīgu, energoefektīvu un moderniem būvniecības risinājumiem bagātu ēku. Nākotnes tehnoloģiju izziņas centrs kalpos ne tikai izglītībai un izpētei, bet vienlaikus tā būs būve ar viediem ēkas vadības risinājumiem, resurstaupīgu pārvaldību, inovatīvām tehnoloģijām. Esam gandarīti, ka mums būs iespēja izmantot jau iepriekš gūto pieredzi pasīvu ēku būvniecībā, un ar prieku skatāmies, ka Cēsu pilsēta izmanto iespēju kļūt par modernas un ilgtspējīgas būvniecības virzītāju," līguma parakstīšanas brīdī uzsvēra Valdis Koks, SIA RERE Būve valdes priekšsēdētājs.

Nākotnes tehnoloģiju zinātnes centra ekspozīcijā īpašu uzsvaru paredzēts likt uz kosmosa izziņu. Ekspozīcija ietvers plašu dabas un inženierzinātņu klāstu – fiziku, ķīmiju, bioloģiju, materiālzinātnes, elektroniku, informācijas tehnoloģijas, mehatroniku, medicīnu, enerģētiku. Ekspozīcija un izglītības piedāvājums tiks veidots ar mērķi radīt jauniešiem interesi par tehniskajām un dabas zinātnēm,

“Prieks, ka piecu gadu pūles, meklējot sabiedrotos un investīcijas projekta īstenošanai ir vainagojušās panākumiem, kopumā piesaistot septiņus miljonus eiro ārpuses finansējuma. Tas ļauj no sapņu fāzes pāriet uz konkrētiem darbiem. Priekšā vēl daudz darāmā, bet jau tagad skaidrs, ka Kosmosa centru veidosim kā atbalsta punktu Cēsu reģiona un visas Latvijas bērnu izglītības veicināšanai un attīstībai. Tāpat veidosim programmas arī pieaugušo un senioru izglītošanai un izklaidei – tas varētu būt inovatīvs produkts Latvijā. Neapšaubāmi liela prioritāte būs arī tūristu piesaiste. Kā rāda Tartu zinātnes centra “AHHAA” apmeklējuma struktūra, Baltijas valstīs ir spēcīga iekšējā tūristu plūsma. Līdzīgs ir koncertzāles piemērs, kas rezultējas gan jaunās darbavietās, gan kalpo kā labs priekšnoteikums jaunu privāto investīciju piesaistei. Tas it sevišķi svarīgi Cīrulīšiem, kuru iedzīvināšanai šāds centrs ir neatsverams un kas jau pēc dažiem gadiem izskatīsies daudz citādāk,” akcentēja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Vairāk par projektu lasi šeit !