Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Ziņas

Atvērta atjaunotā Rīgas 1. slimnīcas rehabilitācijas klīnika

17.septembrī, kopā ar Rīgas pilsētas pašvaldības vadību, Rīgas 1.slimnīcas pārstāvjiem, AS “RERE Grupa”, Latvijas Būvinženieru savienību, pārstāvjiem no Rīgas domes Labklājības departamenta un pašvaldības veselības aprūpes iestādēm apmeklētājiem, atklājām atjaunoto Rīgas 1.slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas ēku Bruņinieku ielā 5, korpuss 14A.

Rīgas 1.slimnīcas 14A korpusa ēka ir būvēta 1890. gadā un tā pēc atjaunošanas ir piemērota modernāko rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai gan pieaugušajiem, gan bērniem. Rehabilitācijas klīnikas atjaunošanā esam saglabājuši ēkas vēsturiskās vērtības. Tika veikti fasādes atjaunošanas un restaurācijas darbi, tai skaitā atjaunoti vēsturiskie aklie lodziņi. Ēkai atjaunots jumta segums. Iekštelpās veikta mūra velvju restaurācija uzgaidāmajā telpā un restaurētas orģinālās čuguna kāpnes, kas pielīdzināmas Eifeļa torņa Parīzē izbūves tehnoloģijai un kvalitātei. Veikti griestu, sienu, grīdu izbūves un apdares darbi. Pieejamību pacientiem ar kustību traucējumiem nodrošinās ēkai piebūvētais lifts.

Pacientu ērtībām klīnikā izvietota reģistratūra, komfortablas palātas ar atpūtas krēsliem, dienas stacionāra nodaļa. Mazajiem pacientiem izveidota bērnu nodaļa. Klīnikas speciālisti - fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti, fizikālās terapijas māsas, fizioterapeiti, ultrasonogrāfijas speciālisti, veiks muskuloskeletālo ultrasonogrāfisko izmeklēšanu un ergoterapeiti darbā ar pacientiem izmantos modernu specializēto aprīkojumu, tai skaitā robotizētas iekārtas. Tā, piemēram, robots “Alter G” izgatavots, balstoties uz NASA (National Aeronautics and Space Administration) tehnoloģijām. Pacientiem ar kustību traucējumiem samazinot gravitācijas spēku, mazinās sāpes, ko izraisa locītavu noslodze un tiek uzlabota līdzsvara kontrole. Terapijas laikā robots izmēra soļa garumu un platumu, pēdas nospiedumu uz skrejceļa, kas pēc iespējas precīzāk ļauj labot gaitas stereotipu.

Pacientiem ar smagākiem pārvietošanās traucējumiem piemērota robotizēta iekārta ReoAmbulator, kura var uzņemties vairāk kā 90% lielu gravitācijas slodzi iešanas laikā, automātiski labo kāju kustību, soļu garumu un gaitas ātrumu. ReoAmbulator ™ nodrošina novatorisku un adaptīvu gaitas terapiju, kas notiek virtuālās realitātes vidē ar audio un vizuālo atgriezenisko saiti. Terapijas laikā robots adaptējas pacienta spējām un sasniegumiem.

Ierīces “Pablo”, ¬"Amadeo" un “E-link" sekmēs rokas funkciju darbības atjaunošanu. Izmantojot robotizētās iekārtas ir iespējams maksimāli efektīvi veikt kustību izstrādi un uzlabot spēku visā augšējā ekstremitātē, ieskaitot plaukstu un pirkstus, kā arī uzlabot sīko motoriku, un, ar tās traucējumiem saistītu ikdienas aktivitāšu veikšanu. Neiroloģiskas rehabilitācijas iekārtas “Myro” un “Rehacom” palīdz intelektuālo funkciju (atmiņas, koncentrēšanās spēju) trenēšanai.

Ēkas atjaunošanas darbus ar kopējo platību gandrīz 1874 kvadrātmetri pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma īstenoja būvkompānija PS “RERE Būve 1”. Rehabilitācijas klīnikas ēkas atjaunošanā un tai apkārtesošās teritorijas labiekārtošanā ir ieguldīti apmēram 3,2 miljoni eiro liels finansējums, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Rīgas 1.slimnīca klīnikas modernajā aparatūrā un tehnoloģijās ir ieguldījusi apmēram 1 miljonu eiro lielu finansējumu.