Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Ziņas

Virs Mežaparka Lielās estrādes jaunā skatītāju lauka būves pacelts spāru vainags

Šodien, 31. oktobrī, virs Mežaparka Lielās estrādes jaunā skatītāju lauka būves pacelts spāru vainags. Spāru svētki tiek svinēti laikā, kad ēkas celšana ir savā augstākajā punktā — ir pabeigta jumta nesošā konstrukcija un visi smagākie darbi.

„Esmu patiesi gandarīta, ka šodien svinam Mežaparka estrādes pārbūves pirmās kārtas spāru svētkus. Spāru svētki tradicionāli apliecina, ka apjomīgākie darbi ir pabeigti, taču šis nav brīdis, kad atslābt – šis ir īstais laiks, lai virzītos uz priekšu. Ir patiess prieks redzēt ar kādu atbildību un izpratni visa komanda strādā, lai to visu nodrošinātu. Līdz pirmajiem kopmēģinājumiem ir atlikušas aptuveni 250 dienas un šodien vēlreiz varam uzskatāmi ieraudzīt, ka ne tikai kalendārā ar katru dienu virzāmies tuvāk Dziesmu un deju svētku notikumiem, kam koristi un dejotāji gatavojās regulāros un intensīvos mēģinājumos, bet arī infrastruktūras sakārtošanas darbi iet ātriem soļiem uz priekšu,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.  

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs:

“Mežaparka Lielā estrāde ir Latvijas Dziesmu svētku ikona. Lai stipra ir tauta un šis vainags, kas pacelts virs mūsu valsts simtgades galvenās norises vietas,” pasākuma laikā akcentēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

“Spāru svētki ir īpašs notikums katrai celtnei, jo tiek svinēti tikai vienreiz mūžā. Svētku tradīcijai Latvijā ir vairāk nekā 100 gadi, un šo gadu laikā gan mēs, gan mūsu priekšgājēji ir svinējuši daudzu nozīmīgu ēku spāru svētkus un pēc tam arī sālsmaizi. Esmu gandarīts, ka, pateicoties visai projektā iesaistītajai profesionālajai komandai ar augstu atbildības sajūtu, vēlmi sasniegt nospraustos mērķus un “degsmi” par darāmo darbu, Mežaparka Lielās estrādes būvniecības darbi raiti un kvalitatīvi rit uz priekšu. Visu mūsu vārdā pateicos projektā iesaistītajiem par vienotu komandas darbu un novēlu, lai estrāde arī turpmāk pulcē cilvēkus vairākās paaudzēs, simbolizējot mūsu tautas spēku, vienotību un ilgmūžību tāpat kā svētku vainagā iepītie priedes zari!” stāsta pilnsabiedrības “LNK, RERE” projekta direktors Valdis Koks.  

“Ir paveikta puse no iesāktajiem darbiem un pateicoties būvniekiem, spāru svētki tiek svinēti šodien, nevis kā ieplānotajā darbu grafikā  - janvārī. Saskaņā ar tradīcijām arī mēs šodien būvniekiem klājam svētku mielasta, jo piecu mēnešu laikā ir paveikts lielisks darbs,” Mežaparka Lielās estrādes pasūtītāju vārdā teica Rīgas domes Īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Spāru svētkos piedalījās arī Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, , PS  “LNK, RERE” projekta direktori Valdis Koks un Jevgenijs Locovs,  SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, arhitekti Juris Poga un Austris Mailītis, Dziesmu un deju svētku padomes locekļi, projektā iesaistīto institūciju pārstāvji.

Šeit pieejams video no Spāru svētkiem.

Šogad, 20. aprīlī, uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves tika parakstīts līgumu par estrādes pārbūvi, kas  paredz skatītāju lauka un estrādes pielāgošanu 2018. gada XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Estrādes pārbūves pirmās kārtas būvniecību pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic PS "LNK, RERE". Pirmā posma rekonstrukcijas darbus ekspluatācijā nodos 2018. gada 18. jūnijā plkst.11.00.