Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Ziņas

Jelgavas Valsts ģimnāzija svin spāru svētkus

 Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»
  •  Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Šodien Jelgavas Valsts ģimnāzijā, noslēdzot būtisku būvniecības posmu – jumta konstrukcijas izbūvi –, svinēja spāru svētkus. "Mums, būvniekiem, šodien ir lieli svētki, jo sasniegts ēkas augstākais punkts," izsakot pateicību visiem projektā iesaistītajiem, norādīja RERE Būve valdes priekšsēdētājs Valdis Koks, papildinot, ka šobrīd objektā paveikti aptuveni 50 procentu plānoto darbu

Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece spāru svētkos uzsvēra, ka skolai ir divi vēsturiski nozīmīgi datumi. "Viens no tiem ir 1938. gada 13. jūnijs, kad tika ielikts skolas ēkas pamatakmens, bet otrs – šodien svinamie spāru svētki, kas ļaus mūsu skolai atdzimt jaunā veidolā. Esam priecīgi, ka skolas ēkas rekonstrukcijā tik daudz jau paveikts, un ļoti gaidām brīdi, kad varēsim uzsākt mācību gadu savā skolā. Ceram, ka tas notiks jau 2019. gada 1. septembrī," par piemiņu dāvinot būvniekiem Jelgavas Valsts ģimnāzijas grāmatu "Mēs no Jelgavas Valsts ģimnāzijas", teica I.Bandeniece. Arī Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš spāru svētkos uzsvēra, ka šī ēka ir viens no pilsētas lepnumiem – būve ar vēsturiskām vērtībām, kuras svarīgi saglabāt.

Jelgavas pilsētas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes galvenais speciālists projektu īstenošanas jautājumos Vilis Ļevčenoks stāsta, ka līdz ziemas periodam objektā aktīvi turpināsies ārējie darbi. Proti, tuvāko nedēļu laikā tiks ieklāts jumta segums, bet pēc aptuveni divām nedēļām tiks likti logi un krāsota ēkas fasāde. Tāpat līdz ziemai paredzēts pabeigt stadiona izbūvi. Savukārt ziemas mēnešos turpināsies remontdarbi iekštelpās.

Jāpiebilst, ka, kopš Jelgavas pašvaldība parakstīja līgumu ar pilnsabiedrību RERE Būve 1, ir pagājis gads. Būvdarbu laikā atklājušies daudzi neparedzēti apstākļi, piemēram, veicot demontāžu, būvnieki atklāja, ka starpstāvu konstrukcijas ir nevis no dzelzsbetona, kā bija norādīts dokumentos, bet no koka. Tāpat konstatēti arī daudzi pēckara tehnoloģiju radītie defekti un atrastas vēsturiskas liecības, kuru saglabāšanai nepieciešama īpaša būvniecības pieeja.

Arī jumta izbūves laikā radušies dažādi izaicinājumi, proti, nomainot aktu zāles jumta konstrukcijas, tika iegūta vieta ventilācijas sistēmas agregātiem, bet tad atklājās, ka starpsijās nav metāla stiegrojuma, ir tikai betons – vēl viens pēckara mantojums, kas laika gaitā var sākt drupt. Rezultātā, lai nodrošinātu konstrukcijas ilgtspēju, tika izbūvētas jaunas metāla sijas.

Neparedzētie apstākļi paildzinājuši rekonstrukcijas procesu, jo nācies veikt dažādas laikietilpīgas procedūras – izmaiņas būvprojektā, ekspertīzes. Līdz ar to būvniecības termiņš pagarināts līdz 2019. gada 28. maijam. Bet mācību process skolā varēs atsāksies 2019. gada 1. septembrī.