Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Piekrītu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Ziņas

EM pētījums: būvniecībā gaidāms straujš izmaksu pieaugums algās

Tuvāko piecu gadu laikā – no 2018. līdz 2022. gadam – visstraujākais izmaksu pieaugums būvniecības nozarē tiek prognozēts darba algu sektorā, proti, izmaksas šajā laukā varētu augt vidēji par 5,85% gadā, Ekonomikas ministrijas (EM) pasūtītajā pētījumā par prognozētām izmaiņām darbaspēka un būvmateriālu izmaksās būvniecības nozarē Latvijā aplēsuši eksperti.

Komentējot pētījuma rezultātus, AS ''RERE Grupa'' valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš pastāstīja, ka pēdējo gadu laikā darbaspēka migrācijas dēļ ''tradicionāli ierastais tirgus pēkšņi ir kļuvis lielāks'', savukārt ''darbinieku ir tik, cik ir''. Viņš norādīja, ka darbinieku kļūst arvien mazāk un ''visticamāk viņi būs arvien dārgāki."

Taujāts par to, kur meklēt trūkstošos darbiniekus, Āboltiņš-Āboliņš atbildēja, ka, lielākoties, darbinieki tiek ņemti no citām nozarēm un krietni mazāka daļa ir ārvalstu darbaspēks. Viņš gan uzsvēra, ka viesstrādnieki "uzstāda jaunu līmeni, jo viņi ir ārkārtīgi motivēti" un tas nav "lētais darbaspēks".

Vairāk lasi "Delfi.lv" publikācijā.