Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Ziņas

Durvis ver Imanta Ziedoņa bibliotēka

Otrdien, 29. oktobrī durvis ver Imanta Ziedoņa muzeja veidotā Ziedoņa bibliotēka. Turpmāk Rīgā, Sporta2 kvartālā ikviens interesents varēs iepazīties un pētīt Imanta Ziedoņa daiļradi. Ziedoņa bibliotēkas lasītavā īpaši veidotā interaktīvā “Atklājumu skapī” apkopotas teju visas no vairāk nekā 200 izdotajām grāmatām ar Imanta Ziedoņa darbiem.

Ziedoņa muzeja komplekss dzejnieka vasarnīcā Murjāņos ir piemērots apmeklētājiem tikai gada siltajos mēnešos un savu sezonu īsteno no jūnija līdz septembra beigām, tāpēc radās nepieciešamība alternatīvai vietai, kurā īstenot muzeja funkcijas visa gada garumā. Respektējot Imanta Ziedoņa vēlmi -  savu muzeju veidot kā mūzu māju un vietu radošām sarunām, vietu, kurā runāt par Imantam Ziedonim būtiskām vērtībām - sevis un pasaules izzināšanu, latviskumu un radošumu, Ziedoņa muzejs dzejnieka daiļrades izpētes funkciju un radošu notikumu veidošanu Rīgā uztic Ziedoņa bibliotēkai. “Darbs pie Imanta Ziedoņa bibliotēkas koncepta aizsākās jau 2017. gadā un šobrīd visa muzeja un fonda “Viegli” komanda ar gandarījumu ikvienam Ziedoņa daiļrades cienītājam atklāj vēl kādu Imanta Ziedoņa šķautni. Tāpat kā Ziedoņa muzejs, šī bibliotēkas lasītava ir citāda nekā ierasts. To veido savpatīgs, interaktīvs grāmatu plaukts, kurā apslēpti Ziedoņa daiļradē balstīti uzdevumi un glabājas ne tikai Imanta Ziedoņa, bet arī viņa iedvesmotāju grāmatas, un infografika par Imanta Ziedoņa dzīvi,” stāsta Ziedoņa bibliotēkas vadītāja Ance Caune. Ziedoņa bibliotēkas interaktīvā skapja konceptu veidojuši šī gada Latvijas Arhitektūras lielās gada balvas laureāte arhitekte Brigita Bula (“Brigita Bula arhitekti)”, savukārt pašu skapi realizēt palīdzējuši atbalstītāji no pilnsabiedrības “LNK RERE”.

“Ziedoņa interaktīvajā skapī īpaša loma veltīta Imanta Ziedoņa un Latvijas kultūras kanona vērtību saskares punktiem. Mums kā Mežaparka būvniekiem ir īpašs prieks, ka viena atvilktne šajā bibliotēkā veltīta Dziesmu svētkiem, kuri nav iedomājami bez Ziedoņa Mūžu Mūžos būs dziesma. Šajā atvilktnē ir iespēja redzēt un dzirdēt stāstu gan par Dziesmu svētku vēsturi, gan dažādām estrādēm laika griežos – līdz mūsdienām, kad Mežaparka Lielā estrāde piedzīvo vērienīgas pārmaiņas,” stāsta PS “LNK RERE” projektu direktors Valdis Koks.

Bibliotēkas atklāšanas pasākumā rakstnieks Ēriks Hānbergs un Imanta Ziedoņa muzeja radošais direktors, mūziķis Jānis Holšteins – Upmanis (Goran Gora) atdzīvināja Ziedoņa bibliotēkas “Atklājuma skapi” ar performanci, kas atspoguļo radoši izzinošās telpas būtību. Lasītavas mērķis ir veicināt sabiedrībā izpratni par Latvijas kultūras kanona vērtībām, valodu un literatūru. Ziedoņa bibliotēkā līdz ar 2020. gadu sadarbībā ar fonda “Viegli” iniciatīvu “Ziedoņa klase” sāks darboties arī muzejpedagoģijas programma, kas domāta vidusskolēniem un tā popularizēs kultūras kanona vērtības, Imanta Ziedoņa daiļradi un veicinās kultūras izpratni.

Jau 2018. gada noslēgumā Ziedoņa bibliotēka uzsākusi darbu pie dažādiem kultūras projektiem un arī turpmāk pop-up bibliotēka dosies izbraukumos kopā ar citiem fonda “Viegli” un Ziedoņa muzeja projektiem. Patlaban aktīvi noris 2019. gada janvārī veiksmīgi aizsāktā iniciatīva “Ceļā ar grāmatu”, kas popularizē lasīšanu ceļā, atrodoties vilcienā. Ziedoņa bibliotēkas lasītava atrodas Sporta2 kvartālā, Sporta ielā 2, Rīgā. Bibliotēkas lasītava apmeklētājiem atvērta katru otrdienu no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00. Vairāk informācijas par plānotajiem kultūras pasākumiem un bibliotēkas apmeklējumu iespējams atrast Imanta Ziedoņa muzeja sociālo mediju profilos: facebook.com/Ziedonamuzejs/, instagram.com/ziedonamuzejs/ un mājas lapā http://www.ziedonamuzejs.lv/.