Lai nodrošinātu vietnes darbību, RERE Grupa ievāc un apstrādā sīkdatnes.
Vairāk informācija par sīkdatnēm.

Izvēlieties, kurām sīkdatnēm piekrītiet:
Pielāgot sīkdatnes Piekrītu visām sīkdatnēm

Ziņas

Dienas Bizness konferencē diskutē par būvniecībai aktuālākajiem jautājumiem

   NO DB ARHĪVA   NO DB ARHĪVA   NO DB ARHĪVA

Foto: NO DB ARHĪVA

Foto: NO DB ARHĪVA

Foto: NO DB ARHĪVA
  •   NO DB ARHĪVA
  •   NO DB ARHĪVA
  •   NO DB ARHĪVA

Ceturtdien, 9. oktobrī notikušajā konferencē Būvniecība 2019 apskatīto tēmu loks sniedzās no starptautiskiem nozares un starpnozaru attīstības jautājumiem saistībā ar Rail Baltica projekta ieviešanu, nozares attīstību nākošajā Eiropas Savienības finanšu plānošanas periodā no 2021. līdz 2027. gadam, līdz plānotajām izmaiņām Būvniecības likumā un jauninājumiem nozares digitalizācijas jomā.

Viens no galvenajiem diskusijas secinājumiem par Rail Baltica projekta ietekmi uz būvniecības nozari bija, ka uz šo projektu nepieciešams skatīties kā uz iespēju. Šāda mēroga projekts ir pirmā pieredze gan valstij, gan daudziem uzņēmējiem, tāpēc ikvienai situācijai ir iespējams rast risinājumu, savlaicīgi sagatavojoties. Kā norādīja RERE Grupa vadītājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš, tad “problēma nav projekta lielumā, bet gan tajā, ka nozarei kopumā trūkst elastības piemēroties tirgus svārstībām. Ņemot vērā vispārējās tendences attiecībā uz būvniecības cikliskumu, apvienojot to ar labu plānošanu, ir iespējams līdzsvarot kāda apjomīga projekta ietekmi, piemeram, uz darbaspēka, resursu piejamību.”

Īpaša tēma bija veltīta jautājumam par atbildības sadalījumu būvniecībā. Būvnieku pārstāvji norādīja, ka nepieciešams pārskatīt normatīvos aktus un noteikt skaidru regulējumu attiecībā uz atbildību. “Vienlaikus jāapzinās, ka dažādi digitālie risinājumi, kas šobrīd tiek intensīvi ieviesti praksē kā BIM (būves informācijas modelēšana) vai BIS (būvniecības informācijas sistēma), kā arī FIDIC ar pielāgotiem līguma punktiem, neatrisinās atbildības jautājumus. Tāpat apdrošināšanas sistēmas uzlabošana pati par sevi atbildības jautājumu neatrisinās, jo normatīvajam regulējumam ir jāstrādā sinhronā veidā, gan sakārtojot atbildības jautājumu, kur arī pasūtītājam ir noteikta atbildība, gan ieviešot OCTA veida apdrošināšanu,” norādīja Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

Ekonomikas ministrijas Būvniecības politikas departamenta direktore Olga Feldmane norādīja, ka ministrija drīzumā publicēs OCTA modeļa konceptuālo risinājumu, par kuru līdz gada beigām sagaida atklātu diskusiju.

Fotogalerija no Dienas Bizness rīkotās konferences Būvniecība 2019.