Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Ziņas

Dienas Bizness: Digitalizācija nav luksuss, bet nepieciešamība

Būvniecības nozares digitalizācija, īpaši būves informācijas modelēšana 3D vidē (BIM), kuru izmanto projektēšanā, mūsdienās vairs nav kaprīze, bet gan nepieciešamība. 6. novembra "Dienas Bizness" izdevumā par BIM savu viedokli izsaka arī RERE Grupa projektēšanas biznesa vadītājs Pēteris Druķis. 

Raugoties uz BIM izmantošanu no projektētāju puses, uzņēmuma RERE grupa projektēšanas biznesa vadītājs Pēteris Druķis stāsta, ka BIM izmantošana minimizē neskaidrības, tādējādi arī samazina iespējas neuzskaitīt kādas darbības, materiālus, procesus. Vienlaikus BIM ļoti palīdz informācijas apmaiņā ar pārējām iesaistītajām pusēm. P. Druķis uzsver: «Katram rīkam ir savas pozitīvās puses atkarībā no tā, kā tas tiek izmantots. Piemēram, programma Excel - vienam tā ir pietiekami laba, lai savadītu ciparus atskaitēm, kamēr citi to izmanto sarežģītu datu analīzei un pārvaldībai. Tāpat ir ar BIM - kāds to var izmantot tikai 3D vizualizācijām, bet citi jau integrējuši savos ikdienas ražošanas procesos un pārvalda visu informāciju ar BIM palīdzību.»

Lai ar ikvienu rīku pilnvērtīgi strādātu, jābūt apmācītam to lietot, tas ikdienā ir jālieto un radītā informācija ir jāizmanto arī citiem. BIM ir iespējams izmantot tikai, lai lasītu būvprojekta informāciju, bet tikpat labi to var arī pilnvērtīgi lietot visos projektēšanas, būvdarbu un ēkas lietošanas posmos. Atslēga veiksmīgai BIM ieviešanai - tas ir jālieto! Jo vairāk to lietosiet, jo vairāk to spēsiet izmantot un aizraut arī citus. Tajā pašā laikā ir jāapzinās, ka neatkarīgi no tā, vai jūs to lietosiet vai nē, BIM attīstība pasaulē ir ļoti strauja. Ja to nelietosiet, vienā mirklī secināsiet, ka jums vairs nav prasmju komunicēt ar pārējiem un esat kļuvis konkurētnespējīgs, pārliecināts P. Druķis.

Visu izdevumu lasi šeit