Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Piekrītu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Piekrītu

Ziņas

Būvniecības konferencē diskutē par mūsdienīgu būvniecības izglītību

Trešdien, 21. novembrī Rīgā norisinājās ikgadējā nozares konference “Būvniecība 2018”. Tās ietvaros notika arī diskusija par mūsdienu prasībām atbilstošu būvniecības izglītību, kurā piedalījās RERE Grupa valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš–Āboliņš.

Diskusiju par darbaspēkam nepieciešamajām prasmēm moderēja Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas un vadīšanas katedras vadītāja Ineta Geipele, bet tajā līdz ar A/S “RERE Grupa” vadītāju piedalījās arī RTU Būvniecības Inženierzinātņu fakultātes Būvražošanas institūta direktors Mārtiņš Vilnītis un Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Tika spriests par to, kādi uzlabojumi būtu veicami būvniecības izglītībā, lai tā atbilstu tirgus vajadzībām, un kā motivēt jauniešus apgūt šīs jomas profesijas.

Sarunas laikā diskusijas dalībnieki secināja, ka nozarē pastāv ievērojamas atšķirības starp to, kādu speciālistu vēlas sagatavot augstskola un kādu sagaida uzņēmēji. M. Vilnītis atzina, ka  RTU gatavo “universālos kareivjus” - cilvēkus, kas var veikt plaša spektra būvniecības darbus, ļaujot, lai tālāka specializācija notiek pie izvēlētā darba devēja. Uz to tika oponēts, ka bieži vien šāda pieeja prasa pārāk lielus papildu resursus darba devējiem.

Kā diskusijā norādīja G. Āboltiņš–Āboliņš, “Šodienas būvniecības speciālistu darbā vērojami vairāki vājie posmi. Galvenie no tiem - spēja plānot ilgtermiņā un orientēties uz gala rezultātu. Svarīgi šajā procesā iet laikam līdzi un izmantot mūsdienu tehnoloģijas. Tāpat būtiska ir prasme sadarboties, tostarp dažādu šīs jomas speciālistu starpā.”

Spriests tika arī par to, vai jauno speciālistu skaits, kas ik gadu absolvē būvniecības izglītības iestādes, ir adekvāts tirgus pieprasījumam, vērtējot ne vien no skaitliskā, bet arī kompetenču viedokļa. “Varbūt mums nevajag 6000 jauno speciālistu ik gadu, bet pietiktu vien ar 600, taču vislabākajiem?” retoriski jautāja RERE Grupa valdes priekšsēdētājs. Diskusijas izskaņā viņš arī izteica vēlējumu, lai izglītība un zinātne būvniecībā ietu roku rokā un nozare spētu savlaicīgi projicēt nozares nākotnes vīzijas, nevis tikai reaģēt uz šodienas izaicinājumiem.

Konferenci “Būvniecība 2018” rīkoja izdevniecība ”Dienas Bizness”, Latvijas Būvuzņēmēju partnerība, Eversheds Sutherland Bitāns, “LNK Group” un Valsts nekustamie īpašumi, un tās galvenais mērķis bija vienoties par nepieciešamajiem risinājumiem un turpmākajiem attīstības scenārijiem būvniecības nozarē.