Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Būvnieks patur kontroli pār būvobjektu tā atbildīgai saglabāšanai līdz būvniecības atsākšanai

Šodien, 2019. gada 13. augustā Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas projekta (Projekts) pasūtītājs VAS “Valsts nekustamie īpašumi” plāno pārņemt JRT objektu no pilnsabiedrības “RERE BŪVE 1” (Būvuzņēmējs), par to iepriekš brīdinot Būvuzņēmēju vien 8. augustā.

Šobrīd starp pusēm pastāv civiltiesisks strīds par to, vai noslēgtā būvniecības līguma pārtraukšana ir juridiski pamatota un tiesiska. Līdz brīdim, kad tiesa ir pieņēmusi gala lēmumu šajā lietā, mums, un arī Pasūtītājam, saistošs un spēkā esošs ir līgums. Būvlaukumu Pasūtītājs Būvniekam nodeva ar pieņemšanas nodošanas aktu, līgums ir spēkā, tādēļ nav nekāda likumīga pamata nodot būvlaukumu.

Turklāt, nodot Būvobjektu būtu bezatbildīgs solis no mūsu puses – šobrīd izstrādājam Būvobjekta konservācijas projektu, lai līdz būvniecības atsākšanai objekts tiktu atbilstoši saglabāts, nepasliktinot tā apstākļus un samazinot ietekmi uz apkārt esošajām ēkām. Būvlaukuma pareiza konservācija ir VNĪ un sabiedrības interesēs. Nododot objektu šodien, šīs intereses netiktu ievērotas.
Uzsveram, ka Pasūtītāja publiskā apņemšanās sludināt jaunu konkursu nozīmē, ka Jauno Rīgas teātri līdz 2022. gada pavasarim uzbūvēt nebūs iespējams. Neturpinot būvniecības darbus tagad, pēc jaunā konkursa atsākt būvniecību būs iespējams  tikai 2020. gada aprīlī.

Šāda Pasūtītāja lēmuma sekas būs: zaudēts laiks un nauda - termiņu pagarinājumi un projekta sadārdzinājums, paaugstināti riski būvlaukumā, ES līdzekļu zaudēšanu, risks to nerealizēt vispār, attālinot jebkurus jaunus plānus citiem kultūras projektiem saistībā ar Miera ielas teātra ēkas projektu un pilnīgi nevajadzīga tiesvedība.

Esam atkārtoti aicinājuši un joprojām aicinām VAS “Valsts nekustamie īpašumi” uz konstruktīvu sadarbību, kas ir Pasūtītāja kā valsts pārstāvja interesēs. Ja Pasūtītājs nekavējoties lems par konstruktīvu un atbildīgu rīcību turpināt uzsākto projektu, esam gatavi aktīvi sadarboties, strādāt uz projekta virzību un risinājumu atrašanu projekta pabeigšanai līdz 2022. gada 27. maijam. Savu priekšlikumu ar prognozētajiem darbiem un to termiņiem saskaņā ar savstarpējo vienošanos esam iesnieguši VAS “Valsts nekustamie īpašumi” jau š.g. 30. jūlijā.