Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

PROJEKTA SITUĀCIJAS APRAKSTS

 Valsts nekustamie īpašumi

Foto: Valsts nekustamie īpašumi

SITUĀCIJA JRT REKONSTRUKCIJAS PROJEKTĀ: 

  • 2019.gada 23. jūlijā VNĪ paziņoja par līgumu pārtraukšanu ar Pilnsabiedrību “RERE Būve 1”par JRT ēkas rekonstrukciju. AS “RERE Grupa” šo lēmumu uzskata par nepamatotu, nelikumīgu, pret mums vērstos apvainojumus par nepatiesiem.
  • Nomainot būvnieku objektā, situācijas cēlonis nemainīsies – būvprojekts ir balstīts uz nepareiziem pieņēmumiem un aprēķiniem, tas nav kvalitatīvs. Jebkurš cits būvnieks saskarsies ar tādiem pašiem šķēršļiem. Esam pārliecināti, ka piesaistot jaunus būvniekus, neveicot esošā projekta auditu un pilnveidošanu, apkārtējo ēku drošība ir apdraudēta.
  • JRT rekonstrukcijas projektu VNĪ ir izvēlējies īstenot, nodalot projektēšanas un būvniecības darbus atsevišķi. Tas nozīmē, ka VNĪ kā pasūtītājs ir atbildīgs par projekta uzsākšanu un attīstību.
  • Par būvprojekta izstrādi, lai tas ir kvalitatīvs, precīzs, bez riskiem, ar atbilstošu priekšizpēti, būvniecības vietas un apkārtējo ēku pamatu drošības un stipruma pārbaudi, kā projektētājs atbildīgs ir Zaigas Gailes birojs ar partneriem.

BŪVNIEKA ATBILDĪBA UN RĪCĪBA:

Šobrīd mēs vēlamies panākt, lai VNĪ prasība tiktu atzīta par nelikumīgu, līgums tiktu turpināts. Vēlamies atgriezties pie konstruktīva darba, vēlamies būvēt JRT. Vienlaikus skaidrojam gan būvniecībā iesaistītām pusēm, sadarbības partneriem, nozares pārstāvjiem, medijiem un sabiedrībai, ka:

  • Nekvalitatīva projekta izlabošana būvniecības līgumu izpildē nav mūsu atbildība
  • Projekta katra sējuma, to sadaļu un šo sadaļu saderības ekspertīze nav un nav bijusi RERE Grupas atbildība. Tā ir šo sadaļu autoru atbildība un ekspertīžu veicēju atbildība
  • Mēs noraidām pasūtītāja pārmetumus par līguma un drošības noteikumu pārkāpumiem
  • Piesaistījām starptautiskus ekspertus, kas norādīja uz kļūdām projektā un ieteica kā to uzlabot
  • Esam pārliecināti, ka ir iespējams kompromiss, konstruktīvs risinājums šajā situācijā, kas, nemainot būvnieku, ļaus nodot teātra ēku ekspluatācijā 2022. gada pavasarī.
  • Mūsu kā būvnieka atbildība un pienākums ir rekonstruēt Jaunā Rīgas teātra ēku saskaņā ar izstrādāto projektu, veikt būvdarbus droši un labā kvalitātē, tostarp, urbt pāļus precīzi saskaņā ar projektu, izmantojot projektētāja izvēlēto tehnoloģiju.

Ja pasūtītājs un projektētājs nav savus pienākumus izpildījuši profesionāli un kvalitatīvi, prasīt no būvnieka turpināt būvēt, neskatoties uz projekta kvalitāti, nepilnībām un no tām izrietošajiem riskiem, ir reāla bezatbildība.